Bestyrelsen for Ravnsholt/Reopos 14. februar 2016 til 9. februar 2018

Medlemmer er velkomne til at deltage i bestyrelsesmøderne med taleret, men selvfølgelig uden stemmeret. Bestyrelsesmøderne følger ikke en fast møderække, så hvis du vil deltage i et møde, så skriv til bestyrelsen.

Hvis du vil skrive til bestyrelsen samlet kan det gøre på bestyrelsen@r-r.dk

 

Bestyrelsen for Ravnsholt/Reopos er:

Mette Torp, (formand) født 1966
Sygeplejerske i dialysen på Holbæk SygehusMedlem af foreningen siden 2010. Valgt til bestyrelsen første gang i 2016.
Spillet rollespil siden 2011.

Medarrangør af Ture til Jyderup-Live kampagnen.

Har bl.a. været med til at arrangere Den nye Verden.

Email: mette@r-r.dk – Telefon: 3064 0384

Anders Torp , (næstformand) født 1999
Studerende på Slotshaven Gymnasium HTXMedlem af foreningen siden 2009. Første gang valgt til bestyrelsen i 2014. Valgt som næstformand ved generalforsamlingen i 2016.
Har spillet rollespil siden 2006.

Har bl.a. været med til at arrangere Den nye Verden, og et antal andre små scenarier på Østerskov Efterskole.

Email: anders@r-r.dk

Pierre Husted Sigvardsen Pierre Husted Sigvardsen, (kasserer) født 1972
Lead Developer hos Nortlander Ski-Tours. Freelance web-udvikler i sit eget lille konsulent-firma.
Valgt som kasserer ved den stiftende generalforsamling. Har siden været formand, næstformand, kasserer og sekretær og sågar været helt ude af bestyrelsen et par år.Har spillet rollespil siden 1990, og liverollespil siden 2000.

Været medarrangør på et antal af foreningens scenarier, en kampagne, sommer-ture, events og andre arrangementer.

Email: pierre@r-r.dk – Telefon: 2085 9333

Stine Svensmark Stine Svensmark, (sekretær) født 1974
Overlærer og skolebibliotekar.Medlem af foreningen siden stiftelsen. Været i bestyrelsen flere gange.

Har spillet rollespil siden 1998, og liverollespil siden 1998.

Har været med til at arrangere de fleste af foreningens scenarier.

Email: stine@r-r.dk

Asp Møldrup, (menigt bestyrelsesmedlem) født 1987
Uddannet bygningsingeniør og arbejder som entrepriseleder.Har spillet liverollespil siden 2011 – i alle genrer, både fantasy, sci-fi og zombie spil.
Medlem af foreningen siden 2015. Valgt ind i bestyrelsen i 2016.

Medarrangør af Ture til Jyderup-Live kampagnen.

Har bl.a. været med til at arrangere Den nye Verden.

Email: asp@r-r.dk

Desuden er der 2 sideordnede suppleanter, som deltager i de fleste bestyrelsesmøder.

Freja Amalie Husted Sigvardsen Freja Amalie Husted Sigvardsen, (junior-repræsentant) født 2004
Går i skole på Holbæk Private Realskole.Medlem af foreningen siden hun blev født. Valgt som menigt bestyrelsesmedlem i 2015, og som suppleant i 2016.

Har selv spillet rollespil siden 2014, og deltaget i liverollespil siden 2012 – men er kraftigt miljøpåvirket hjemmefra.

Har været deltager og medhjælper til Den nye Verden kampagnen.

Email: freja@r-r.dk

Morten Nielsen, født 1987
Studerer Diplom Maskiningeniør på DTU.Har spillet rollespil siden 2011.

Medlem af foreningen siden 2015. Valgt som suppleant først gang i 2016.

Har været medhjælper til Den nye Verden.

Email: morten@r-r.dk

Du kan se foreningens tidligere bestyrelser her.